Grypa i nowe sposoby

W sezonie podwyższonej zachorowalności na grypę oraz przeziębienia rośnie popyt na leki, które będą w stanie skutecznie złagodzić objawy, a najlepiej zlikwidować przyczyny. Łatwiej o to pierwsze, dlatego warto pamiętać o tym, że obniżenie gorączki i mniejszy ból mięśni i stawów po zażyciu środka nie musi oznaczać, iż możemy wrócić do pełnej aktywności.

Firmy produkujące leki ścigają się, kto wpadnie na lepszy i bardziej nowatorski pomysł. Pula składników, które przynoszą ulgę przy grypie są dobrze znane, więc innowacyjność ukierunkowano na sposób podania leku oraz jego przyswajalność.

Interesującą alternatywą dla tradycyjnych tabletek powlekanych są kapsułki żelowe. To nowoczesne i efektywne rozwiązanie.

Wewnątrz kapsułek można umieścić skoncentrowany lek w postaci płynnej, która jest szybciej absorbowana przez ludzki organizm. Stosując żel o odpowiednim składzie można sprawić, że powłoczka rozpuści się szybko i wchłonie w ciągu 30 minut.

Niektóre tabletki potrafią wchłaniać się blisko półtorej godziny, co zmniejsza tempo leczenia. Taki leczniczy koktajl przeciwko grypie powinien składać się z kilku substancji aktywnych.

Są to chociażby: paracetamol zwalczający ból, chlorfenyramina łagodząca katar oraz pseudoefedryna, która ułatwia oddychanie.

choroba taka jak żółtaczka wszczepienna występuje bardzo rzadko Relanium 2mg to nowy lek przeznaczony dla osób dojrzałych
Back to top