Nauka kontra HCV

http://www.ospawietrzna.pl/ http://www.gsk.com.pl/produkty/Alfadiol-025mcg-kapsulki-miekkie.html

Wirus zapalenia wątroby typu C dotyka około 3 procent globalnej populacji. To na tyle duży odsetek, że środowiska naukowe oraz lekarze szukają nowych sposobów na to, by walczyć z tym poważnym schorzeniem. Dotąd podstawowym orężem w rękach medyków były interferon oraz rybawiryna i wciąż są one powszechnie stosowane.

Niestety mają poważne wady. Ich skuteczność jest w dużym stopniu zależna od indywidualnych cech genetycznych każdego pacjenta. U jednego mogą działać zadowalająco, u innego – wręcz przeciwnie.

Na horyzoncie pojawiają się jednak nowocześniejsze rozwiązania. W ramach terapii wirusa HCV ważne jest, aby uderzyć bezpośrednio w strukturę infekcji i zatrzymać cykl życiowy drobnoustrojów. Dolegliwości, których źródłem są czynniki biologicznie aktywne są zawsze problematyczne dla medycyny, z uwagi na swoją dynamikę i skłonność do mutacji.

Celem stało się więc wynalezienie preparatu, który wyposaży chorego w tarczę chroniącą przed kontratakiem choroby. Podczas badań prowadzonych na Leeds University w Anglii, specjaliści wyodrębnili dwa terapeutyki, które mogą przynieść istotny przełom. Adamantany oraz alkilowane imino-cukry hamują kanały wirusa, równocześnie zapobiegając oligomeryzacji białka.

Takie dwukierunkowe działanie może oznaczać dla HCV rychły koniec.

wcześnie wykryta żółtaczka u psa wymaga leczenia żółtaczka szczepienia
Back to top